Sentiment

Copper Object Sentiment

Copper Object Sentiment zwą sentymentalnym, bo niesie on w sobie dziedzictwo pionierów mechaniki epoki węgla i pary. Sentiment stoi miedzianymi nitami z rdzeniem mosiężnym, a każdy jego miedziany element palony był żywym ogniem i gaszony w przepracowanym oleju silnikowym. Dzięki temu szczyci się pogłębioną paletą odcieni. W moim odczuciu blisko mu do miedzianej lokomotywy.

Szkielet obiektu zaburza percepcję perspektywy per se, jako że tworzy go ramka wychodząca z ramki. To właśnie, ramka wychodząca z ramki czyni Sentiment unikatowym wśród innych Copper Objects.

Ramka wychodząca z ramki

Oprawka żarówki ma kaganiec i z powodu kagańca Copper Object Sentiment wygląda, jakby go kto próbował ubrać w jeansy. Ale skończyło się na próbie. Kaganiec na oprawce osłania osprzęt Darkening Light.

Oprawka z kagańcem
Oprawka z kagańcem

Funkcja Darkening Light działa cały czas, w dzień jest niewidoczna, za to w nocy odkłada się na ścianie w postaci subtelnej poświaty – kompozycji światła i cienia. Funkcję tę można mechanicznie wyłączyć, tylko po co, skoro Darkening Light pożera tyle prądu co nic? W skali miesiąca są to pojedyncze watogodziny.

Ten ubrany w kaganiec spadkobierca miedzianych lokomotywy posiada wszystko, co każdy porządny Copper Object posiadać powinien: tabliczkę znamionową, funkcje Touch and Light i Trzy Stopnie Jasności, Darkening Light.

Na zdjęciach Copper Object Sentiment w postaci łysej, czystej, bez aranżacji. Asceza i detal.

Copper Object Sentiment